سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار بین الملل

کاهش محبوبیت جبهه محافظه کاران آلمان به رهبری مرکل

نتیجه یک نظرسنجی در آلمان نشان می دهد میزان حمایت از جبهه محافظه کاران به رهبری آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور به کمترین میزان خود از سال ۲۰۰۶ میلادی تاکنون رسیده است.

محبوبیت اتحاد احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی در این نظرسنجی که در روزنامه «بیلدم سونتاگ» منتشر شده به ۲۹ درصد رسیده است. این در حالی است که اتحاد این دو حزب به رهبری آنگلا مرکل در انتخابات سپتامبر سال گذشته ۳۳ درصد آراء را به دست آورد.

880x495_cmsv2_6038f9b5-a38e-5662-b58a-8b8e2f5b127e-3242344

به نظر می رسد اختلاف احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی در مورد سیاست مهاجرتی آلمان که پایه های ائتلاف حاکم را لرزاند عامل اصلی کاهش محبوبیت محافظه کاران باشد.

حزب سوسیال مسیحی که در ایالت بایرن فعال است در انتخابات محلی ماه اکتبر سال جاری باید به دنبال حفظ اکثریت خود در این ایالت باشد. این در حالی است که نظرسنجی ها نشان می دهد حزب سوسیال مسیحی ممکن است اکثریت خود را در بایرن از دست بدهد.

کاهش محبوبیت محافظه کاران منجر به افزایش محبوبیت حزب سوسیال دموکرات نشده است. بنا به نظرسنجی منتشرشده این حزب نیز با یک درصد کاهش محبوبیت روبرو است. در این نظرسنجی تنها ۱۸ درصد از شرکت کنندگان از سوسیال دموکرات ها حمایت کرده اند.

محبوبیت احزاب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان و حزب سبزها در این نظرسنجی به ترتیب ۱۵ و ۱۴ درصد است. این بهترین نتیجه برای حزب سبزها در نظرسنجی هایی است که طی سال جاری منتشر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا